Aktivity 1. oddělení - třída Červený klíček

Fotografie z naší třídy a akcí konaných v MŠ najdete na www.rajce.net. Fotografie jsou ukládány pod heslem, každý rok se heslo mění z důvodu ochrany dat a dokumentace dětí.

Projektový den: Čertovský den

6. 12 se naše třída proměnila na "peklo" a my jsme do školky přisli ustrojení jako malý čertíci a moc nám to slušelo:). Měli jsme možnost si ve školce jeden den malinko zazlobit jako praví čertíci. Plnili jsme čertovké úkoly například jsme si zkusili zahrát čertovké kuželky, hledali jsme stíny věcí, házeli jsme balonky do kotle a další věci. Také nechyběla čertovská diskotéka. Nakonec jsme od Luciferky dostali pamětní list na památku a každý čertík se vyfotil v čertovském foto koutku.

Mikuláš ve školce

5.12 nás navštívil Mikuláš s andílkem. Mikuláš děti pochválil, že jsou hodné a moc šikovné. Některým dětem ale řekl, že by se měly třošku polepšit. Děti pro něj měly připravenou básničku a písničku, andílek je za to obdaroval malým dárečkem. Nakonec Mikuláš předěl dětem skřítka, který na ně dohlíží, jestli jsou stále hodní. Skřítkovi daly děti jméno TUTU:).

Náš vánoční stromeček

Letos si každá třída naší školky ozdobila "svůj" vánoční stromeček v místní sokolovně, který byl vystavený na předvánoční výstavě. Naše třída vyráběla ozdoby z papíru a těstovin:). Na našem stromečku jste mohli vidět papírové, barevné koule, které děti samy zmačkaly a řetěz z těstovin, které společně navlékali na provázek.

V tělocvičně je to príííma

V tělocvičně se nám moc líbí:). Máme tam velký rozběh, velký prostor na překážkové dráhy, pohybové hry, cvičíme s písničkou "rozcvička". Rozvíjíme naší hrubou motoriku, zdokonalujeme základní lokomoční dovednosti (chůze, běh, skok, lezení, házení). A nevadí, když jsme trochu víc hlučnější:).

Projektový den: Uspávání broučků

S dětmi jsme si tento den velmi užili:). Nejdříve jsme měli promenádu broučků, poté jsme plnili zábavné úkoly - zachranovali jsme berušky z pavučiny, prolézalijsme pavučinou, pomáhali Ferdovi mravencovi odkutálet špalek k mraveníšti, skládali jsme broučci, barevné bambulky přiřazovali k pavoučkům - a vše jsme zvládli na jedničku s hvězdičkou:). Také jsme si zatancovali a pohráli s kamarády (vlastně s broučky:)). Úplně nakonec jsme dostali odměnu - diplom, něco sladkého na zub a amulet pro štěstí s broučkem (za tento dárek pro děti moc děkujeme paní Briolové).